0
(0)

یکی از منوهای پیچیده و کمی سخت در تلویزیون اما منوی بسیار پرکاربرد، منوی ویرایش یا مدیریت کانال است. البته استفاده از گزینه‌های این منو و جا به جا کردن کانال‌ها و اعمال ویرایش بر روی آنها نیاز به حوصله دارد و ممکن است کمی خسته کننده به نظر برسد، اما سعی کردیم در این راهنما این تنظیمات را به طور کامل توضیح دهیم تا ساده‌تر بتوانید از این منوی کاربردی استفاده کنید.

منوی ویرایش یا مدیریت کانال ها در تلویزیون LG

این منو شامل چند گزینه است که تقریبا تمامی آنها کاربردی و مفید است. شما می‌توانید با ورود به این تنظیمات و انجام چند تنظیم ساده، لیست دلخواه، کانال‌های مرتب و … داشته باشید. نام این منو در برخی مدل‌های تلویزیون ال جی، «مدیریت برنامه» و در برخی مدل‌ها «ویرایش کانال‌ها» است و در منوی «کانال‌ها» یا «راه اندازی» دستگاه قرار دارد. دقت داشته باشید برای اعمال تنظیمات روی همه‌ی کانال‌های تلویزیون لازم است گزینه‌ی DTV را انتخاب کنید تا به همه‌ی کانال‌ها دسترسی داشته باشید. در این قسمت به جزئیات هر بخش از این منو می‌پردازیم:

گزینه پرش کانال در تلویزیون ال جی

پرش کانال برای زمانی است که شما می‌خواهید حین تعویض کانال‌ها یکی از شبکه‌ها را مشاهده نکنید و در واقع زمانی که دارید کانال‌ها را جا به جا می‌کنید از روی این کانال بدون مشاهده‌ی آن، عبور کنید.

در برخی مدل‌ها این گزینه با یک رنگ مشخص شده است و با انتخاب کلید رنگی مربوط به آن می‌توانید گزینه‌ی پرش از روی آن کانال را انتخاب کنید. در برخی مدل‌ها نیز با کلیک بر روی گزینه‌ای به نام «پرش» و سپس انتخاب کانال یا برعکس، می‌توانید پرش از روی کانال را فعال کنید. دقت داشته باشید اگر دقیقا عدد مربوط به کانال را انتخاب کنید، آن شبکه نمایش خواهد شد.

قفل و بازگشایی کانال در تلویزیون LG

شما می‌توانید در صورت نیاز کانال‌ها و برنامه‌ها را مسدود کنید. این گزینه در منو با عنوان «انسداد / رفع انسداد» و یا «قفل / بازگشایی» وجود دارد. برای قفل کردن کانال‌ها، در برخی مدل‌ها لازم است کلید رنگی که در کنار کلمه‌ی انسداد قرار گرفته را انتخاب کنید و کانال مورد نظر را مسدود کنید. در برخی مدل‌ها نیز با انتخاب کلید انسداد و کانال مورد نظر می‌توانید آن را قفل کنید. برای این اقدام لازم است رمز قبلی که برای دستگاه تعریف کرده ‌اید را داشته باشید و با وارد کردن رمزی که برای دستگاه انتخاب کرده‌اید مجوز انسداد کانال را صادر نمایید. پسوورد پیش فرض برخی مدل‌ها 0000  است. اگر رمز را فراموش کرده اید، نیاز است بازنشانی رمز تلویزیون ال جی را انجام دهید.

کانال های دلخواه و برگزیده تلویزیون ال جی

شما می‌توانید لیست کانال دلخواه (favorite) تشکیل دهید و بعدها با انتخاب کلید FAV و یا انتخاب لیست پخش خود از قسمت List به این کانال‌ها دسترسی داشته باشید. برای انجام این تنظیمات می‌توانید وارد قسمت مدیریت یا ویرایش کانال شوید و یا حتی با انتخاب کلید FAV بر روی کانال‌هایی که می‌خواهید در لیست دلخواه قرار دهید، کلیک کنید.

گاهی پیش می‌آید که کانال‌ها در تلویزیون ال جی به هم می‌ریزد و دیگر کانال‌ها به صورت مرتب، پشت سر هم نمایش داده نمی‎‎‌شود. برای مرتب کردن کانال‌ها دو روش وجود دارد و اگر از روش اول نتیجه نگرفتید، بهتر است روش دوم را انجام دهید. این دو روش راهکارهای زیر است:

حذف کانال‌ها و کانال‌یابی مجدد

  • برای حذف کردن تمامی کانال‌ها، وارد قسمت کانال‌یابی خودکار شوید و گزینه شروع را انتخاب کنید.
  • کانال‌یابی را زمانی که تا حدود %10 الی %15 انجام شد، متوقف کنید.
  • سپس کانال‌یابی مجدد را به صورت کانال یابی دستی بر اساس فرکانس‌های منطقه‌ی انجام دهید.

ویرایش کانال‌ها

برای مرتب‌سازی کانال از طریق ویرایش کانال با توجه به مدل دستگاه وارد منوی ویرایش برنامه یا مدیریت کانال شوید.در این منو، کانالی که قصد دارید جابه جا کنید را انتخاب نمایید. سپس گزینه‌ی «ویرایش شماره کانال» را از بالا یا پایین صفحه انتخاب کنید. این بخش در مدل‌های مختلف متفاوت است و در بعضی از مدل‌ها با رنگ مشخص شده، که لازم است دکمه‌ی رنگی مربوط به آن گزینه را فشار دهید. سپس در صفحه‌ای که باز می‌شود، شماره کانالی جدید برای شبکه‌ی مورد نظرتان وارد کرده و سپس تایید کنید.

در صورتی که مدل تلویزیون شما این گزینه را ندارد، می‌توانید از گزینه‌ی جابه‌جایی/ انتقال نیز استفاده کنید، اما این گزینه به طور کلی محل قرارگیری دو کانال را تغییر می دهد و فقط شماره گذاری دو کانال را با هم جا به جا می‌کند.

آیا امکان حذف کانال در تلویزیون ال جی وجود دارد؟

اگر بخواهید کانالی را از میان کانال‌های تلویزیون خود حذف کنید، متاسفانه این امکان در تلویزیون‌های ال جی وجود ندارد و می‌توانید گزینه پرش را بر روی کانال مورد نظر اعمال نمایید یا لیست دلخواه تشکیل دهید و فقط کانال‌های مورد نظر خود را در آن قرار دهید. اما این امکان وجود دارد که با یک فرکانس که بر روی آن تعدادی کانال‌ ارسال می‌شود، کانال‌یابی انجام ندهید که در این صورت مجموعه‌ای از کانال‌ها را نخواهید داشت.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *