تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان

همان طور که می دانید تلویزیون ها یکی از دستگاه های پر کاربردی هستند که در اغلب منازل ، هتل ها و… مورد استفاده قرار می گیرند. همان طور که می دانید ال جی یکی از محبوب ترین برند های تولید انواع تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی به شمار می رود. این تلویزیون ها نیز با وجود کیفیت بسیار بالایی که دارند ممکن است در برخی موارد با مشکلاتی رو به رو شده و کاربر را نگران کنند. به طور کلی مشکلات تلویزیون ال جی معمولا شامل : آسیب فیزیکی مانیتور ، وجود خطوط عمودی در تصویر تلویزیون ، پرش تصویر ، لک بر روی تصاویر ، نگاتیوی شدن تصاویر و … می باشد.

این مشکلات در صورت بروز در تلویزیون لازم است توسط نیروی متخصص مورد بررسی قرار بگیرند. در صورتی که با وجود این مشکلات، تعمیرات توسط افراد بی تجربه و مبتدی انجام شود علاوه بر آنکه این اختلالات برطرف نشده ممکن است آسیب دیدگی های بیشتری به دستگاه وارد شود.

برای تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان کلیک کنید

در ادامه به بررسی رایج ترین مشکلات تلویزیون ال جی می پردازیم.

بررسی مشکلات تلویزیون ال جی
1. لکه‌های سیاه بر روی تصویر
بک لایت از حساس ترین قطعات تلویزیون به شمار رفته و در صورت اختلال کارایی تلویزیون را از بین می برد. اختلال در بک لایت تلویزیون سبب وجود لکه های سیاه بر روی تصاویر می شود. اگر یکی از قسمت های بک لایت دچار آسیب دیدگی بشود سایر قسمت ها نیز به دلیل پخش ولتاژ های لامپ های معیوب در بین لامپ های سالم تلویزیون می باشد. خاموش و روشن شدن صفحه ی تلویزیون نیز یکی دیگر از علائم خرابی بک لایت می باشد .

2. دو نیم شدن تصویر تلویزیون
این اختلال در اغلب موارد به خاطر کابل (های) FPC ایجاد می شود. این کابل خروجی از T-CON به برد راه انداز Source Driver Source است. در این وضعیت علاوه بر کابل FPC ، کانکتورهای آن در برد T-CON و برد راه انداز نیاز به بررسی دارند. وجود لحیم سرد در کانکتور یا غیره علت بروز این اختلال می باشد

3.آسیب مانیتور تلویزیون
در صورتی که مانیتور تلویزیون ال جی در اثر برخورد با یک شی تیز دچار آسیب بشود و یا ضربه ای به آن وارد شود لازم به منظور بازگرداندن کیفیت و کارایی دستگاه ال سی دی و یا به طور کلی مانیتور را با یک نمونه ی اورجینال جایگزین نمایید.

4. وجود خطوط عمودی یا افقی بر روی صفحه تلویزیون
این مورد نیز یکی از مشکلات رایج تلویزیون ال جی بوده و به دلیل اختلال در پنل به وجود می آید. در صورت بروز این مشکل لازم است دستگاه توسط نیروی متخصص و مجرب بررسی و تعمیر شود.

تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *