17 / 100

از جمله مشکلات رایجی که کاربران تلویزیون سامسونگ با آن برخورد داشته‌اند، خود به خود خاموش شدن تلویزیون و رفتن آن به حالت استند بای است. علت اتفاق افتادن این مشکل بیشتر به فرسودگی یکسری قطعات برمیگردد که باید نیاز به تعویض، تعمیر یا بروزرسانی دارند. همچنین علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ میتواند به خاطر ویروسی شدن مین برد باشد که سبب میشود برنامه های تلویزیون درست کار نکنند و دستگاه شما روشن نشود. در این حالت می توانید برای تعمیر تلویزیون در اصفهان از خدمات کار درست تعمیر استفاده کرده و جهت جلوگیری از این مشکل توصیه میکنیم قبل از اتصال فلش مموری به تلویزیون آنها را ویروس کشی کنید.

مورد دیگری که از دلایل رایج خرابی تلویزیون و روشن نشدن آن است، بکارگیری کابل های HDMI نامرغوب بوده که به مین برد دستگاه آسیب میزنند، به همین علت در زمان خرید این کابل حتما کیفیت آن را در نظر داشته باشید. در صورتی که تلویزیون سامسونگ شما روشن نمیشود و برای جا به جایی آن مشکل دارید، کار درست تعمیر آماده ارائه خدمات تعمیر تلویزیون در محل اصفهان با قطعات اورجینال و به صورت حرفه‌ای میباشد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ را بیشتر بررسی کنیم.

 

دلایل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

بررسی دلایل ابتدایی

اولین موردی که در زمان روشن نشدن تلویزیون سامسونگ باید بررسی کنید، بررسی سلامت و کارکرد درست محافظ برق تلویزیون است. در بسیاری از موارد پیش آمده که چراغ محافظ برق تلویزیون روشن و در حال کار میباشد اما محافظ عملیات برق رسانی را به درستی انجام نمیدهد. برای بررسی این موضوع می توانید دوشاخه تلویزیون را به صورت مستقیم به پریز وصل کنید، در صورتی که تلویزیون روشن شد، مشکل از محافظ بوده و نیاز به تعویض دارد.

مورد دومی که ممکن است در این مشکل نقش داشته باشد، خرابی در کابل برق تلویزیون است. در صورت دسترسی به اهم متر، کابل برق را بررسی کنید، همچنین میتوانید از کابل برق دیگری برای تست استفاده کنید، اگر با عوض کردن کابل مشکل حل شد، دیگر کابل قبلی را به دستگاه متصل نکنید. اگر با انجام همه این موارد باز هم تلویزیون روشن نشد. همه دستگاه های متصل به تلویزیون را جدا کرده و دوباره روشن شدن تلویزیون را امتحان کنید. گاهی مشکل در دستگاه های متصل به تلویزیون باعث به وجود آمدن این مشکل میشوند.

علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

دلایل اصلی روشن نشدن تلویزیون

در هنگام روشن نشدن تلویزیون سامسونگ یا هر برند دیگری، فرسودگی یا خرابی قطعات نقش اصلی را بازی میکنند. برد پاور تلویزیون یکی از قطعات تاثیر گذار در این زمینه است. در صورتی که برد پاور تلویزیون به خوبی کار نکند، دستگاه به مشکلاتی برخورد میکند که یکی از آنها روشن نشدن است. در واقع خرابی مین برد یکی از دلایل اصلی روشن نشدن تلویزیون است. در مواردی هم مشکل در برد پاور تلویزیون بوده و گاهی عیب در مرغوب یا معیوب بودن کابل HDMI است. البته گاهی هم مشکل ساده تر از این موارد بوده و تلویزیون شما تنها به خاطر عیب در کنترل دستگاه یا تمام شدن باتری‌های آن کار نمیکند. کار درست تعمیر به عنوان یکی از مراکز معتبر تعمیر تلویزیون در اصفهان با در نظر گرفتن دلیل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ روش های مختلف برای برطرف کردن این ایراد اتخاذ میکند.

 

روشن نشدن تلویزیون به علت خرابی برد پاور

خرابی برد پاور از جمله مهم ترین دلایل روشن نشدن تلویزیون های سامسونگ بوده که بیشتر به خاطر فرسودگی قطعات برد پاور اتفاق می افتد. خبر خوب این است که در بیشتر موارد امکان تعمیر برد پاور وجود دارد و برای این کار میتوانید از سرویس تعمیر تلویزیون در منزل اصفهان هم استفاده کنید تا در زمان و هزینه شما صرفه جویی شود. برد پاور در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی وظیفه تامین ولتاژ برای بخش های مختلف تلویزیون را دارد، در صورت بروز کوچکترین مشکل در کارکرد این قطعه، عملکرد تلویزیون شما به کلی مختل میشود. دیر روشن شدن تلویزیون یک نشانه مهم از خرابی برد پاور است، در صورت وجود تاخیر در روشن شدن دستگاه توصیه میکنیم هرچه سریع تر برای تعمیر آن اقدام کنید.

علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

خراب شدن مین برد و روشن نشدن تلویزیون

همانطور که اشاره شد، یکی از دلایل اصلی خاموش شدن تلویزیون سامسونگ، خرابی مین برد میباشد. مادر برد یا مین برد از جمله قطعات مهم در تلویزیون است که همه پردازش های تصویر و صدا در آن صورت میگیرد. مواردی مثل ویروسی شدن، نوسان برق، خراب شدن کابل HDMI باعث آسیب به مین برد دستگاه میشود. تعمیر مین برد به دستگاه های پیشرفته نیاز دارد؛ شما میتوانید جهت حل مشکلات مین برد از خدمات تخصصی تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان مرکز ما استفاده کنید. جهت جلوگیری از خرابی مین برد توصیه میکنیم از محافظ برق استاندارد استفاده کنید، فلش مموری را قبل از اتصال به دستگاه ویروس کشی کنید؛ یکی از دلایل اصلی خرابی مین برد تلویزیون های هوشمند سامسونگ، ویروسی شدن آن بوده، همچنین نیاز است هر سه سال کابل HDMI تلویزیون را تعویض کنید.

 

هزینه تعمیر روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

این هزینه با در نظر گرفتن مدل و سایز تلویزیون متغیر بوده و برای اعلام دقیق هزینه نیاز است که دستگاه عیب یابی شود. برای اطلاع دقیق از هزینه های تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان میتوانید از راه های ارتباطی قرار داده شده در سایت استفاده کرده و با درمیان گذاشتن مشکل با کارشناسان ما، از هزینه های تعمیر اطلاع پیدا کنید. همچنین در سرویس تعمیر تلویزیون  ، تکنسین های کار درست تعمیر بعد از بررسی تلویزیون و اعلام هزینه، در صورت تایید شما شروع به تعمیرات میکنند.

علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها