67 / 100

از شایع‌ترین و رایج‌ترین دلایل خاموشی تلویزیون می‌توان به نوسانات برق، خرابی آی سی برد پاور، فرسوده شدن قطعات مین برد یا خرابی آن، استفاده از کابل HDMI بی‌کیفیت و ‌‌… اشاره داشت. با وجود این مشکل بدون اینکه دکمه‌ای را فشار داده باشید یا حتی به دستگاه دست زده باشید، تلویزیون ناگهان خاموش شده و از کار می‌افتد. طبیعتاً روش در نظر گرفته شده برای رفع این مشکل و تعمیر تلویزیون بعد از عیب یابی و مشخص شدن علت آن تعیین می‌شود. مثلاً تکنسین‌های ما برای تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان بارها منبع مشکل را مین برد دستگاه تشخیص داده‌اند که در این حالت برای حل مشکل خاموشی ناگهانی تلویزیون باید به تعمیر مین برد بپردازیم. در ادامه این مطلب همراه کاردرست تعمیر باشید تا شایع‌ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون را بررسی کنیم.

دلیل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

خرابی آی سی برد پاور

یک دفعه خاموش شدن تلویزیون می‌تواند ریشه در خرابی آی سی برد پاور داشته باشد. اگر بررسی تکنسین‌های ما نشان دهد مشکل به وجود آمده مربوط به آی سی است، بعد از هماهنگی با شما برای تعویض همان قطعه اقدام می‌شود. برای جلوگیری از خرابی دوباره توصیه می‌کنیم خازن‌های اطراف آی سی هم تعویض کنید. سرویس‌های تخصصی مربوط به تعمیر و حل مشکلات آی سی در نمایندگی کار درست تعمیر ارائه می‌شود.

خراب شدن مین برد تلویزیون

تجربه ما برای تعمیر تلویزیون در اصفهان نشان داده که یکی از مهم‌ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون، مشکلات مین برد است. خراب شدن مین برد معمولاً به این صورت مشاهده می‌شود که دستگاه در زمان کار کردن خاموش شده و اگر کاربر دوباره دکمه پاور را فشار دهد، دستگاه روشن نمی‌شود و چراغ آن شروع به چشمک زدن می‌کند.

خاموش شدن تلویزیون به طور ناگهانی

کابل hdmi نامرغوب

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون می‌تواند به خاطر استفاده از کابل hdmi نامرغوب هم اتفاق بیفتد. به کارگیری کابل‌های فیک و نامرغوب برای اتصال بقیه دستگاه‌ها به تلویزیون، باعث اتصالی و خرابی دستگاه می‌شود. به این ترتیب ما همیشه در زمان تعمیر تلویزیون سونی در اصفهان به افراد پیشنهاد می‌کنیم که فقط از کابل‌های ارائه شده به همراه تلویزیون برای وصل کردن سایر دستگاه‌ها استفاده کنند. شما همچنین می‌توانید سرویس‌های تخصصی و لوازم جانبی مرغوب را از تکنسین‌های کاردرست تعمیر بخواهید.

فرسوده شدن قطعات مین برد

مورد دیگری که باعث خاموش شدن خود به خود تلویزیون می‌شود، فرسودگی در قطعات مین برد است. معمولا این مشکل به خاطر روشن ماندن دستگاه برای مدت زمان‌های طولانی اتفاق می‌افتد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر از تلویزیون استفاده نمی‌کنید، برق تلویزیون را برای پیشگیری از خرابی مین برد و افزایش عمر مفید دستگاه قطع کنید.

فلش مموری ویروسی

خوب است بدانید وصل کردن یک فلش مموری ویروسی به دستگاه ممکن است باعث خاموش شدن ناگهانی تلویزیون شود. گاهی این کار ویروس‌ها را به تلویزیون هوشمند منتقل کرده و سبب از کار افتادن کامل تلویزیون می‌شود.

نوسانات برق

در نهایت خاموشی ناگهانی تلویزیون می‌تواند به خاطر خرابی پاور به دلیل نوسانات ایجاد شده در برق باشد. با توجه به اینکه تلویزیون‌های جدید با ولتاژ بسیار پایینی کار می‌کنند، بیشتر نوسانات برق باعث خرابی آنها می‌شود. به این ترتیب توصیه می‌کنیم دوشاخه تلویزیون را به صورت مستقیم به پریز برق وصل نکنید و در این بین از محافظ‌های برق استفاده کنید.

خاموش شدن تلویزیون

تعمیر خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

تکنسین‌های کار درست تعمیر در زمان تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان و سایر برندها روش حل این مشکل را با توجه به علت آن تعیین می‌کنند. مثلاً اگر مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون به خاطر خرابی مین برد باشد، تمرکز تیم تعمیرات ما روی این قطعه خواهد بود. توجه داشته باشید که این مشکل ممکن است مربوط به cpu دستگاه هم باشد که معمولاً تعویض آن به تنهایی ممکن نبوده و باید کل مین برد را عوض کنیم. در هر صورت تعمیر خاموش شدن خود به خودی تلویزیون فقط بعد از عیب یابی دقیق و مشخص شدن علت مشکل امکان‌پذیر است‌.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها